Stomatologia Mikroskopowa

lekarz dentysta
Adam Romaniuk-Demonchaux

  +48 609 614 138

  ul. Śląska 1, 44-206 Rybnik
   

       

Leczenie i Metamorfozy

Leczenie zachowawcze / Leczenie próchnicy pierwotnej i wtórnej

W Naszym Gabinecie wykonujemy leczenie próchnicy zębów z zastosowaniem wypełnień kompozytowych światłoutwardzalnych, które w połączeniu z pracą zabiegową pod mikroskopem są jedną z najmniej inwazyjnych metod leczenia. Stosowane przez nas techniki pracy tym materiałem idealnie odzwierciedlają naturalny kształt i kolor rekonstruowanych zębów.

Korzystamy z wysokiej jakości kompozytów, które są całkowicie biokompatybilne i dzięki którym można uzyskać perfekcyjną integrację z tkankami zęba bez uwalniania substancji toksycznych. Stosowane w Naszym Gabinecie materiały kompozytowe charakteryzują się zbliżoną do naturalnego szkliwa odpornością na ścieranie oraz doskonałą estetyką.

Zaopatrzenie ubytków przyszyjkowych niepróchnicowego pochodzenia.

Niepróchnicowe ubytki tkanek twardych zębów w okolicy przyszyjkowej stanowią coraz częstszy problem z jakim pojawiają się pacjenci w gabinecie stomatologicznym. Naszym Gabinecie wykonujemy leczenie takich ubytków z zastosowaniem wypełnień kompozytowych światłoutwardzalnych, które w połączeniu z pracą zabiegową pod mikroskopem są komfortową metodą leczenia.

Rekonturing kształtu zębów

W codziennej pracy lekarz stomatolog coraz częściej spotyka się z pacjentami, którzy oprócz rzetelnego leczenia oczekują równocześnie uzyskania efektu niewidocznej stomatologii estetycznej. W dobie nowoczesnych materiałów kompozytowych owe oczekiwania można spełnić bowiem współczesne techniki pozwalają na uzyskanie satysfakcjonujących efektów estetycznych, oferując mniej lub bardziej inwazyjne metody terapii. Prezentowany przypadek kliniczny to rekonstrukcja estetyczna kształtu zębów wykonana z zastosowaniem nowoczesnych materiałów kompozytowych.
Wszystkie procedury odbywają się z zastosowaniem mikroskopu.

Licówki porcelanowe

Od początku działalności Naszego Gabinetu zwracamy uwagę na aspekty estetyczne stomatologii połączone z minimalnie inwazyjnymi technikami klinicznymi, które poprawiają kolor oraz kształt zębów. W celu uzyskania najlepszego efektu estetycznego i funkcjonalnego stosujemy trwałe, najwyższej jakości i wykonane w technice minimalnie inwazyjnej licówki porcelanowe oraz korony ceramiczne. Plan leczenia wykonywany jest indywidualnie i uwzględnia korektę kształtu, uszkodzeń czy przebarwień zębów. Celem leczenia jest osiągnięcie estetycznego uśmiechu z zachowaniem autentyczności i naturalności w jego ostatecznym wyglądzie. Minimalnie inwazyjna technika leczenia z zastosowaniem estetycznych licówek wykonanych z ceramiki skaleniowej.

Leczenie rekonstrukcyjne z zastosowaniem ceramiki wzmocnionej leucytem

Prezentowany przypadek kliniczny to rekonstrukcja złamanego zęba z zastosowaniem wkładu koronowo-korzeniowego i nowoczesnego kompozytu. Następnie został zaplanowany i zrealizowany plan estetycznego leczenia z zastosowaniem licówek porcelanowych i korony ceramicznej.
Wszystkie procedury odbywają się z zastosowaniem mikroskopu.

Adhezyjne Rekonstrukcje Ceramiczne

Pośrednie adhezyjne rekonstrukcje ceramiczne: inlay, onlay, overlay, venerlay to najlepszy sposób odbudowy zębów bocznych w przypadku znacznego ich zniszczenia. Wypełnienie zęba materiałem kompozytowym światłoutwardzalnym tak zwaną “plombą’’ w rozległym ubytku wiąże się z dużym ryzykiem utraty wypełnienia lub złamania zęba. W naszym gabinecie stomatologicznym wykonujemy rekonstrukcje zniszczonych zębów w cyfrowej technologii CAD/CAM z zastosowaniem wysokiej jakości ceramiki oraz nowoczesnego materiału kompozytowego.
Wszystkie procedury odbywają się z zastosowaniem mikroskopu.

Endodoncja mikroskopowa

W Naszym Gabinecie stosowane są najwyższe standardy, dlatego również leczenie kanałowe odbywa się pod mikroskopem zabiegowym. Precyzja, możliwość obserwacji szczegółów anatomicznych i wykonywanych procedur podczas pracy w powiększeniu i dobrym oświetleniu jakie zapewnia mikroskop stomatologiczny, umożliwia uzyskanie wysokiej skuteczności prowadzonego leczenia. Kanały opracowywane są maszynowo oraz dokładnie oczyszczane chemicznie z zastosowaniem ultradźwięków i wypełniane termicznie. Jest to nowoczesne podejście kliniczne. Mikroskop używany podczas leczenia endodontycznego zwiększa skuteczność prowadzonej terapii i bardzo często pozwala po wykonaniu właściwej rekonstrukcji uniknąć utraty zęba.